Sivas Ziraat Odası

Vatan Hürriyet Ekmek

ZOBİS
ZOBİS
Sivas Ziraat Odası > Haberler > TRT Radyosu, Ziraat Odasında yayın yaptı

TRT Radyosu, Ziraat Odasında yayın yaptı

TRT Radyosu, Ziraat Odasında yayın yaptı TRT Erzurum Radyosu Sivas’a gelerek çeşitli konularda yayınlar yaptı. Sivas Ziraat Odası tarafından konferans salonu tahsis edilen radyo, sivas’tan müzik yayını da yaptı.

Sivas’a gelen TRT Erzurum Radyosu ekibi, tanıtım amaçlı yayınlar yaptı.

Sivas Devlet Türk Halk Müziği Sanatçılarının yer aldığı canlı yayınlar için Ziraat Odası Bakanlığı Konferans Salonu tahsis edildi.

Sivas Devlet Türk Halk Müziği Sanatçısı Sait Döşkaya, Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetinkaya’ya teşekür ederek, “TRT  Erzurum Radyosu Sivas’ımızı kardeş şehir ilan ettiler. Zaman zaman canlı yayınları gelip ilimizden yapıyorlar” dedi. 

Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ ise TRT Erzurum Radyosunun yayınlarının Sivas’ın tanıtımına katkı sağlayacağını ifade ederek, “TRT Erzurum Radyosuna ve genel müdürlüklerine çok teşekkür ediyorum. Burada önemli olan Ziraat Odasından canlı yayın yapılması ve Sivas’ın tanıtımı bakımından da  çok önemli diye düşünüyorum. Sivas’ın tanıtımına Sivas Ziraat Odası olarak katkı sağlarsak ne mutlu bize. Sivas’ımız, tarım  ve hayvancılık şehri ve türk halk müziğinin olduğu aşıklarımızın, kültürümüzün yetiştiği yerlerden bir memleketimiz. TRT’yi burada misafir etmek, Ziraat Odasında, Türkiye’de bir ilk Sivas’ta da bir ilk. Bizim çiftçimizin temsili olan Ziraat Odasında TRT’yi ağırlamakta bize onur  verdi. Emeği geçenlere de herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.